Вхід Українська мова Русский язык
тел.(0342) 50-11-18; +38 (096) 948-25-90 | e-mail: trembitasea@gmail.com

Меню сайту


    Відпочинок на Чорному морі – це пісочні пляжі причорноморських курортів, тихі озера та таємничі ущелини, великі ресурси лікувальних грязей .

     На північно-західному узбережжі Чорного моря між Дніпровським лиманом та Тендрівською косою розташований найбільший в Україні заповідник -Чорноморський біосферний заповідник.Головною метою заповідника є охорона зимуючих гніздових і перелітних птахів, а також унікальних комплексів піщаних арен і спустелених степів Нижньодніпров'я.

Чорне море. Причорномор’я. Відпочинок на морі.    Справжньою перлиною заповідника є Тендрівська коса, котра вузькою смугою пісків простягнулася на 80 км. Давні греки називали її Ахіллесовим шляхом. У ті часи на ній стояв храм, присвячений Ахіллесу. На косі росте багато ендемічних видів, у тому числі з вузьким ареалом, покрови реліктових трав, які є цілющими при захворюваннях дихальних шляхів.

    На землях природно-заповідного фонду області створені та функціонують три регіональних ландшафтних парка «Кінбурнська коса», «Гранітно-степове Побужжя» та «Тілігульский» .

    Кінбурнська коса завдовжки в 40 км. і шириною 8-10 км. суцільно вкрита ковиловим степом, в пониженнях є дуби, берези, верби. Hа Кінбурні розташовано близько 150 озер. Декілька озер (їх відкрили самі жителі) мають цілющі грязі. Є декілька озер, де видобувають сіль. На косі більше 20 км. чистого піщаного пляжу, тут 5 місяців сонячного побережжя для відпочинку. Для туристів в заповідному об'єкті існує мережа стежин.

    Гранітно-степове Побужжя - одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60 мільйонів років. Звідси значна кількість унікальних об'єктів живої природи - реліктів та ендеміків. Тут виявлено 86 представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Все це, безперечно, свідчить про унікальний характер біологічного різноманіття

Узбережжя Чорного моря. Тилігул. Очаків.    Тилігул - місце масового гніздування та концентрації птахів під час сезонних міграцій. Вже традиційними на Тилігульському лимані та його мальовничих берегах стали пляжний відпочинок, любительське рибальство і мисливство, прогулянки на човнах, пішохідні подорожі та пізнавальні екскурсії, наукові експедиції, польові практики і спостереження за птахами.

    Вздовж узбережжя Чорного моря є ресурси лікувальних грязей. Їх запаси перевищують 14 млн. тонн і є найбільшими не тільки в Україні, але і в країнах Східної Європи. Ці грязі широко використовуються для лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, захворювань шкіри тощо.

    Очаківський регіон славиться передусім корисністю та красою Чорноморське узбережжя і Бейкушською затокою Березанського лиману. Дослідниками бальнеології на околиці Очакова, біля села Чорноморка, був знайдений триметровий шар лікувальної грязі, яка не поступається за своїми якостями знаменитій Куяльницькій. А ще тут же були відкриті запаси мінеральної води, корисною при захворюваннях органів травлення, печінки.

    Чорноморський заповідник. Волижин ліс.Чорноморська коса утопає у зелені дерев акацій, завдяки чому цілющими властивостями наділене саме повітря, що в поєднанні з запашними ароматами реліктових трав та теплим морським вітром позитивно впливає на органи дихальної системи

    Ще однією перлиною є Волижин ліс. Тут уже підросли зелені ряди молодого сосняку, почав формуватися мікроклімат, подібний якому важко знайти на всьому північному узбережжі Чорного моря. Аерозолі морського повітря, насиченого запахами хвої і степових трав, складають його цілющу основу. З пустельного куточка, випаленого тисячолітнім сонцем, морський берег півострова перетворився на одну з прекрасних здравниць Чорномор'я.
Copyright StRing © 2022 | Конструктор сайтів - uCoz