Вхід Українська мова Русский язык
тел.(0342) 50-11-18; +38 (096) 948-25-90 | e-mail: trembitasea@gmail.com

Меню сайту


    Острів Березань розташований на Чорному морі й територіально належить до Очаківського району Миколаївської області. «Березань» пустинний – немає ані кущика, ані дерева, тут не зустрінеш житлових споруд, - тільки високі трави та квіти та величезні „пташині базари”, на яких можна побачити тисячі різноманітних птахів.

    За площею він невеликий - близько 850 м в довжину, 200 м завширшки на півдні і до 850 м на півночі. Проте цей острів має велике історичне значення. Є «серцем» археологічного заповідника «Ольвія».

Чорне море. Березань.    У древні античні часи Березань був півостровом і мав практично вдвічі більшу площу, ніж сьогодні. Перші греки приплили на острів в 647 році до н.е. – або в пошуках зерна, або після війни в Мілеті, внаслідок якої бідні верстви населення були змушені шукати нові землі. Захоронення однозначно свідчать про те, що на острові жили саме греки. На той час в регіоні вже були поселення скіфів, і греки розпочали з ними торгівлю. Вони шанували культ Аполлона-стрільця, про що свідчить велика кількість знайдених на острові монет у формі стріл. Греки принесли на Березань еллінську культуру.

    Кожному знайденому археологами предметові – не менше 2,5 тисяч років. На той час в регіоні було розташовано не менше 170 грецьких поселень, поселення на острові носило назву Борисфен, або Борисфеніда. Вже звідси греки поширили свої поселення і до Ольвії, поселення Борисфен щонайменше на 150 років старше відомої всім Ольвії.

    Також є на острові залишки споруд із бетону часів Японської війни. Вони були призначені для випробувань корабельних гармат: судна підходили близько до острова та вистрілювали по ньому з гармат, випробуючи споруди на міцність.

    У 1906 р. на острові були розстріляні керівники повстання на крейсері «Очаків» лейтенант П. Шмідт, машиніст А. Гладков, комендор М. Антоненко і старший баталер С. Приватник. У південній частині острова в 1968 році їм встановлений пам'ятник, що є 15-метровим залізобетонним обеліском, що складається з трьох стел. З будь-якого боку він нагадує вітрила, наповнені вітром, - символ морської стихії, мужності і стійкості моряків

    У острова Березань є багато і інших, неофіційних імен. Російські князі прозвали острів Дольським, стародавні греки – Святим Ефорієм, ще він відомий під ім'ям «острів лейтенанта Шмідта», а за версією великого російського письменника О.С. Пушкіна цей острів і є той, що той самий легендарний Буян з «Казки про царя Салтана».
Copyright StRing © 2021 | Конструктор сайтів - uCoz