Вхід Українська мова Русский язык
тел.(0342) 50-11-18; +38 (096) 948-25-90 | e-mail: trembitasea@gmail.com

Меню сайту


    Ольвія є одним з чотирьох найбільших античних міст-держав Північного Причорномор’я і відіграла велику роль в історії регіону.

Причорноморський район. Ольвія. На розкопках древнього міста.    Давньогрецькою мовою Ольвія означає -"щаслива" . Це античне грецьке місто-держава, в якому побував сам "батько історії" Геродот, - було одним з найбільших античних центрів у Північному Причорномор'ї, мало величезну сільську округу у вигляді поселень і ферм по берегах моря і його лиманів, торговельно-економічні зв'язки з Елладою. Потім на багато століть про Ольвію забули; Її місце-розташування було встановлено наприкінці XVIII століття.

    Згадують легенду.

    „Жили собі в злагоді у наших степах всілякі звірі, а головними серед них були дикі коні, яких поважали за шляхетність та красу. Та сталося велике лихо – прийшли з далеких країв хижі вовки. Стали вони нападати та вбивати всіх, а згодом, знахабнівши, вирішили напасти на коней. Накинулась хижа зграя на величних красенів. Повернув тоді табун і помчав до лиману-моря. Вискочили коні на мис, але закінчилася суша, і тоді, щоб не дістатися хижакам, вирішили вони зістрибнути з високої крутобокої кручі в море.

Антична Ольвія. Чорне море.    Побачивши це, синьоока золотокоса красуня Ольвія метнулася навперейми, схопила вожака за гриву і зупинила табун диких коней вже на краю прірви. Зупинилась неподалік і зграя лихих вовків. Зрозуміли тоді коні: тварюки бояться і поважають людей, і вирішили красені перетворитися на людей. Заскавчали зі страху вовки, частина їх, підібгавши хвости, пішла покірно собаками на службу до людей, а решта розбрелася степами. Коні ж вирішили залишитися людьми назавжди і оселилися на цій благодатній благословенній землі.

    Отак і розпочав своє існування край - "Перлина Північного причорномор'я". Край історії, моря, сонця і виноградної лози, де здавна живуть невгамовні рибалки, мудрі старці, які передають нащадкам свій досвід, свою любов і повагу до міста, і просто красиві працьовиті люди з благородними та щирими душами.”
Copyright StRing © 2021 | Конструктор сайтів - uCoz