Вхід Українська мова Русский язык
тел.(0342) 50-11-18; +38 (096) 948-25-90 | e-mail: trembitasea@gmail.com

Меню сайту


    Кінбурнська коса - унікальний природний комплекс, який займає західну частину Кінбурнського півострова. В даний час він є ландшафтним парком і охоронюваним заповідником. Із заходу його оточує Чорне море, з півночі - Дніпробузький лиман, а з півдня - Ягорлицька затока. Унікально те, що з одного боку коса омивається прісною водою, а з іншого - солоною. Назва Кінбурн походить від тюркських слів «кін» - волос та «бурун» - мис. Простягається «довгий волос» на 40 км в довжину і 10 км в ширину.

Кінбурн. Кінбурнська (Лагерна) коса. Чорне море.     Кінбурн - ідеальне місце, де можна сховатися від міського шуму і хаосу. Тут можна покупатися голяка, відчувши себе Робінзоном на безлюдному острові, покуштувати мідії власного приготування, зібрані на березі, прийняти цілющі грязьові ванни, викупатися в численних мілководних озерах з солоною і прісною водою.

     Через буйства цілющого різнотрав'я косу називають «аптекою під відкритим небом». Дивом збереглася тут єдина в Європі плантація диких орхідей.

     Фауна заповідника також різноманітна. Тут мешкає близько 60 видів тварин, занесених до Червоної книги України. А ще Кінбурн - це унікальне місце проживання і тимчасового пристанища при перельоті в теплі краї пернатих і водоплавних птахів. На півострові живуть пелікани, білі чаплі, дрохви, фазани, білі лелеки, а лебеді вільно плавають по морським хвилям. Тут раз у раз піднімаються в небо пташині зграї. Де ще побачиш таке?

     Кінбурн. Зелена аптекаКінбурнська коса - місце заповідне, цивілізація його майже не торкнулася. Добираються сюди катером, що регулярно курсує через лиман з Очакова. Втім, справжнім любителям екстриму варто відвідати косу на позашляховику. Для цього, минувши Миколаїв, Херсон, Цюрупинськ, Збруевку, Зеборіно, потрібно дістатися до села Геройське, де закінчується тверде дорожнє покриття. Далі пересуватися доведеться по лісах, степах, піщаним стежках до селищ і пансіонатів.

     У Волижиному лісі можна побачити сімсотрічний дуб. Кажуть, що він бачив і козацьких ватажків, і, ймовірно, Олександра Пушкіна, бо під час заслання на Одещину поет їздив до Криму, а найзручніший шлях тоді був по морю через Кінбурн. Бува, не цей дуб і є тим самим, що «у Лукомор’я» та зі «златою цепью»? Тим більше що саме сусідню Березань русичі називали островом Буян.

     Легенда

     ”За давньогрецьким переказом, на півострові перебували священний ліс богині Гекати, священний гай богині Місяця і храм богині родючості Деметри. Також існують легенди, що ця місцевість в античні часи називалася Борисфенідою і саме тут проходили змагання Ахілла і його друзів. Так, отримавши перемогу в черговий битві, Ахілл влаштував на косі атлетичні змагання, після чого її стали називати Ахіллів біг.”
Copyright StRing © 2021 | Конструктор сайтів - uCoz