Вхід Українська мова Русский язык
тел.(0342) 50-11-18; +38 (096) 948-25-90 | e-mail: trembitasea@gmail.com

Меню сайту


    Основою маршрутів і екскурсій Чорноморського регіону є залишки античних міст-держав, розташованих переважно на приморських територіях. Саме на території цих міст збереглися чи не найдавніші на території України пам'ятки історії та культури, які використовуються у туристичній діяльності, а дослідження античних пам'яток Північного Причорномор'я започаткувало історію вітчизняної археології.

     Білгород-Дністровський. Одеська областьБілгород-Дністровський можна вважати одним із найстаріших на теренах України. Проте на сьогодні це - адміністративний центр обласного підпорядкування, яке розташоване в південно-західній частині Одеської області на правому березі Дністровського лиману, в 20 км від Чорного моря і на відстані 90 км від Одеси. Головна особливість міста – його прикордонне положення і можливість прямого виходу у Чорне море через Дністровський лиман.
Природні та кліматичні ресурси створюють прекрасні умови для лікування, відпочинку, активного туризму. Об’єднання лікувальних особливостей морського і степового клімату позитивно впливають на розвиток мережі санаторіїв, будинків відпочинку, пансіонатів, дитячих оздоровчих закладів, розташованих у селищах міського типу Затока та Сергіївка.

    Миколаїв. Миколаївський район. Місто Миколаїв - головна верф України. Саме тут будують наші кораблі.З екскурсій по місту можна дізнатися славну історію міста. У місті працюють музеї, виставкові зали і художні салони. Чималою популярністю користується Миколаївський зоопарк - один з найстаріших і найбільш впорядкованих в Україні. Для відпочинку дітей побудовано дивовижне дитяче містечко "Казка". 
     У центрі Миколаївської області розташоване с. Парутине, на високому березі Бугського лиману з VI ст. до н. е. і до IV ст. н. е. існувала антична Ольвія, заснована вихідцями з Мілета. В період свого розквіту місто-держава займала площу біля 50 га і ділилася на верхнє і нижнє місто, яке було оточено потужною кам'яною стіною з баштами. Розкопки Ольвії почались ще у 1802 р. і тривають до цього часу. 
     Розкрито головну площу, що мала торгово-адміністративне значення, сакральні місце з залишками вівтарів і жертовників, житлову забудову, оборонні споруди, виробничі приміщення. Тепер це експонати історико-археологічного заповідника. За 13 км на південь, на острові Березань, ще раніше, а саме у VII ст. до н. е., існувало найдревніше грецьке поселення Причорномор'я – Борисфеніда, яке у V ст. до н. е. передало першість Ольвії.

     Євпаторія (Автономна республіка Крим).Євпаторія (Автономна республіка Крим) – це сучасний дитячий кліматичний і грязевий курорт, древнє місто, яке відзначило своє 2500-ліття. Засноване місто було в VI ст. до н. е. під назвою грецької колонії Керкінітида, яка проіснувала майже до кінця IV ст. н. е. Та, на жаль, пам'ятки цього періоду до нас не дійшли. 
     У XVI-XVII ст. турки побудували на цьому місці фортецю і місто Гезлев, що став одним із центрів работоргівлі. З цього періоду до нас дійшли мечеть Джума–Джамі, текіє (монастир дервішів) та турецька баня – єдина в Україні баня, яка функціонує з часу побудови. Туристів також приваблюють комплекс споруд кенас, який включає велику та малу кенаси, об'єднані двориком з аркадами, храм Святого Іллі, собор Святого Миколая.

     Сімферополь. (Автономна республіка Крим).Місто Сімферополь розташоване у центральній частині Кримського півострова на річці Салгир. . Історія поселень, які існували у1085 на території сучасного Сімферополя сягає ІІІ ст. до н. е., коли тут була столиця держави пізніх скіфів – Неаполь Скіфський, а пізніше татарські поселення. На одному з горбів, у межах сучасного міста, археологи виявили залишки Неаполя Скіфського. 
     Серед визначних пам'яток міста – парк "Салгірка”, ХVІІІ ст., побудований у садибі у 1826 р. будинок є пам'ятником архітектури; театри - Український музичний, Кримськотатарський музично-драматичний, Ляльковий та філармонія; Кримський краєзнавчий та художній музеї.
 
Севастополь. (Автономна республіка Крим).     Місто Севастополь надзвичайно багате цікавими пам'ятками історії та культури різних епох. На одному з мисів у межах сучасного міста є пам'ятки древнього Херсонесу (у середні віки Херсон, Корсунь).
     Пам'яткою світового значення є національний історико-археологічний заповідник "Херсонес-Таврійський", де збережено розкриті розкопками оборонні стіни, квартали житлової забудови та майстерні, монетний двір, базиліка, християнські храми, античний театр на 3 тис. місць тощо.
     Цікавими для туристів є також пам'ятки XVI-XVIII ст. – руїни Генуезької фортеці Чембало в Балаклаві, Катерининська миля, Інкерманський монастир, середньовічне печерне місто і фортеця Каламіта. 

    Найбільше в місті пам'яток військової Слави – періодів Кримської і Великої Вітчизняної війни. Це перш за все пам'ятки Малахового кургану, діорама "Штурм Сапун-гори 7 травня 1944 р.", меморіал героїчної оборони Севастополя 1941-1942 рр., пам'ятник затопленим кораблям і Графська пристань, Історичний і Приморський бульвари, пам'ятники видатним полководцям і флотоводцям. Найцікавішими для туристів є експозиції численних музеїв, серед яких варто виділити художній музей і акваріум, де можна заглянути у підводне царство.

     Феодосія. Чорне море.Феодосія – це старовинне місто, засноване в VI ст. до н. е. греками-колоністами. Основними туристичними об'єктами міста є оборонні стіни й окремі башти Генуезької фортеці, грецька та вірменська церкви, турецька мечеть Муфта-Джалі, фонтани, дача Стамболі. Цікавими є також літературно-меморіальний музей письменника-романтика О. Гріна, музей дельтапланеризму, а також картинна галерея видатного художника-мариніста, уродженця Феодосії, І. К. Айвазовського, який побудував цю галерею і подарував її місту з колекцією своїх картин. З Феодосії можна здійснити екскурсію в Старий Крим (Солхат), старовинне місто, яке було адміністративним центром Кримського юрта Золотої орди й де збереглось чимало пам'яток мусульманської культури.

    Приваблює туристів і селище Коктебель – відомий центр виноградарства та виробництва коньяків. Неподалік від Коктебеля знаходиться і древній вулкан Кара-Даг, на базі якого створено одноіменний природний заповідник. 

    Керч. (Автономна республіка Крим)На крайньому сході Кримського півострова розташоване місто-герой Керч. В сучасному світі воно надзвичайно важливе для розвитку пізнавального туризму. Тут можна оглянути розкопки античних міст – Пантікапея, Мермекія, Німфея, побачити місця захоронення Боспорських царів – Царський і Мелек-Чесменський кургани, унікальний склеп Деметри.
Copyright StRing © 2022 | Конструктор сайтів - uCoz